Rozhovor Zrní

Kapela Zrní nedávno vydala videoklip k písni Rychta z alba „Soundtrack ke konci světa“ a její frontman Jan Unger Creative Blocku přiblížil, o co v novém klipu jde.

_Jaké symboly videoklip skrývá? Přiblížil bys nám něco, co nevidíme na obrazovce, nějaký „undercover“ toho všeho?_Jaké symboly videoklip skrývá? Přiblížil bys nám něco, co nevidíme na obrazovce, nějaký „undercover“ toho všeho?

Ten klip vychází z jednoho mého snu, který si mi zdál. Byl chaotickej a zobrazoval nějakej nedefinovatelnej konec světa. Všichni včetně mě někam zdrhali a všude byl cítit stres. A najednou jsem si řek "ty vole nejlepší, co můžeš udělat, je se tím nestresovat, a přijmout to." To byl strašně osvobozující pocit. Pak jsem se vzbudil a hlavou mi poletovaly myšlenky na to, co mi tím asi chtělo podvědomí říct. A já si uvědomil, že to je obraz všech situací, nejen konce světa, kdy se člověk úplně zbytečně stresuje. Z tohohle vyšel námět pro ten videoklip.

_Točení klipu má dvě stránky, hudební a vizuální. Když jste skládali tuhle píseň, měli jste v hlavě už představu, jak by měla výsledná podoba obrazové stránky vypadat? Nebo to bylo tak, že jste si řekli - OK, máme song, jdeme k němu něco natočit._Točení klipu má dvě stránky, hudební a vizuální. Když jste skládali tuhle píseň, měli jste v hlavě už představu, jak by měla výsledná podoba obrazové stránky vypadat? Nebo to bylo tak, že jste si řekli - OK, máme song, jdeme k němu něco natočit.

Když jsem psal slova k tý písni, tak jsem je psal s pocitem, kterej, aspoň doufám, tam je promítnutej. Řekli jsme si, že to uděláme přesně podle toho snu, podle toho prapočátku skladby. Nebudeme vymýšlet nic novýho, natočíme to s kamarády na Kladně a tím to chytí pozitivní energii, kterou z toho chceme přenášet. A to se myslím povedlo. Ale nutno říct, že ten můj sen je pouze námět a definitivní podoba klipu je prací Adama Vopičky a Pavla Brůčka.

_Jak jsi spokojený s tou zmíněnou výslednou podobou klipu z rukou Adama a Pavla?_Jak jsi spokojený s tou zmíněnou výslednou podobou klipu z rukou Adama a Pavla?

Teď mám hlavně hrozně velkou radost, že se to konečně dotočilo. Lidi na to přispívali ve sbírce a my jsme byli trošku pod tlakem, že to furt není venku a fanoušci si to zaslouží vidět. A s klukama to byla strašně suprová spolupráce, jsem rád za to, jak to celé proběhlo. Všichni, kdo se do projektu angažovali, do toho dali strašně moc pozitivní energie. Z celkovýho výsledku mám dobrej pocit. Je to celý trošku klišé, ale v rámci únosnosti pro mě.

_Jak probíhalo samotné točení, jak to vypadalo na place?_Jak probíhalo samotné točení, jak to vypadalo na place?

Byl tam „střet“ dvou skupin. Kluci, co to dělali, jsou jakože „Pražáci“ a my prý ti „vidláci“. Takže srážka pražskýho a vidláckýho světa. Ale podle mě to je hlavně o tom přístupu, v tom jsme byli úplně zajedno. Nebyl tam žádný problém, žádný lidský zádrhel. Velice nám přálo počasí.

_Co Zrní a co se Zrním dál?_Co Zrní a co se Zrním dál?

Aktuálně se těšíme na to, až začnem zpracovávat nový materiály. Je to takovej ten zdravej vítr, kterej je pro tu kapelu nesmírně důležitej. Přes prázdniny budou samozřejmě nějaký open-air fesťáky; budeme hrát na Colours of Ostrava, United Islands, na Pohodě na Slovensku a pojedem i Český Hrady.

_Dvě věty fanouškům._Dvě věty fanouškům.

Mějte se moc dobře. A… nezoufejte.
ČTĚTE DÁL: