Tip We Are Scientists @ LMB

Nová deska We Are Scientists s názvem Helter Sheltzer je prý vhodná jak pro milovníky koček a osamocených večerů, tak pro zamilované páry. Na jejich pražský koncert do Lucerny music baru může tedy 99% z vás. Tak s nákupem lístků neotálejte, koncert se uskuteční už 26. července.

Pro mnoho kapel je úspěšná prvotina zároveň tou poslední úspěšnou deskou, kterou kdy udělají. Problém můžeme hledat v přesyceném trhu, znuděných posluchačích nebo třeba v náhlém vzestupu často neoprávněného sebevědomí kapely. We Are Scientists si takový vzestup s With Love and Squalor zažili, žádný z těchto negativních scénářů se jich ale nedotkl. Letos vydali už šestou desku s názvem Helter Sheltzer, s kterou právě jedou turné.

We Are Scientists jsou jednou z těch kapel, která se dala označit za indie-pop. Nyní si z tohoto označení umazali indie a s Helter Sheltzer se vám do uší dostane pop. Ten pop, co neuráží vaší inteligenci a nemusí se kroutit v průhledném prádle po stole, aby zaujal. Zvolnili tempo a nechali se inspirovat devadesátkami. V některých písničkách připomínají Oasis, kteří se nehádají, v jiných jsou neuvěřitelně svý, jen v méně agresivnějším tempu.

Helter Sheltzer se příjemně poslouchá a klouže od songu k songu tak přirozeně, že neuvěříte, že už jste dospěli ke konci desky. Když se tak ale přeci jen stane, zapněte si některé z jejich lety osvědčených hitů. I z těch se totiž bude skládat setlist koncertu, který 26. července odehrají v pražském Lucerna music baru. Na event se hlaste zde.
ČTĚTE DÁL: