Tip Tycho @ MeetFactory

S novou desku, s kterou jsou nominováni na cenu Grammy v kategorii Nejlepší taneční/elektronické album, se Tycho po dvou letech vrací do Prahy. K nominaci a možné výhře za novinku Epoch jim můžete popřát již 15.února v MeetFactory.

Původně sólový projekt Scotta Hansena, grafického designéra, producenta a muzikanta z Kalifornie, se za 15 let působení pod jménem Tycho, rozrostl na živou kapelu. Na loňský podzim vydaná novinka, v pořadí již čtvrtá, s názvem Epoch vznikla spojením umu Hansena s umem basáka Zaca Browna, které v Meetu naživo doprovodí ještě bubeník Rory O’Connor.

Pokud Tycha už nějakou dobu znáte, víte, co od Epoch očekávat. Příjemně plynoucí songy, které vás nedonutí házet hlavou, ale vám dokonale zpestří činnost, které se právě budete věnovat. Nemusíte jim věnovat plnou pozornost, abyste poznali, že Tychova hudba je soundtrackem mnoha životních situací nebo jen soundtrackem odpoledne, kdy jste se rozhodli věnovat sami sobě. Na živých koncertech je plná pozornost doporučována, barevné animace v pozadí (z grafického pera samotného Hansena) a pohyby muzikantů, kdy se ztrácíte v tom, kdo hraje co, působí až hypnoticky. A to vás bude bavit.

A pokud Tycha neznáte, seznamte se skrze recenzi na starší desku Awake.

Můžete se tedy těšit na pestrou kombinaci mezi syntetizátory a živými nástroji s hypem kapely nominované, v době koncertu už budou známé výsledky, takže možná oceněné cenou Grammy. Za pětikilo je tak možná máte možnost vidět naposled. Vidíme se ve středu 15.února v Meetu.
ČTĚTE DÁL: