Recenze Twenty One Pilots - Blurryface

Blurryface je nová, v pořadí čtvrtá studiová deska této populární americké dvojice. Blurryface je však víc než jen singl a jasná rádiovka Stressed Out.

V našich končinách je to poněkud běžný jev. V rádiu se chytne neznámá hitovka neznámé kapely a při bližším zkoumání zjistíte, že vydala již čtyři studiovky. V USA ji zná kdekdo, jen u nás se z nich stane fenomén až o mnoho později. Řeč je samozřejmě o Twenty One Pilots a pilotním singlu Stressed Out. Ten pochází z nejnovější desky Blurryface, kterou kluci vydali v loňském roce. Kde kdo je vystresován, jakmile uslyší prvotní tóny. Jiní si ji zamilují tak, že musí slyšet víc. Patřím do druhé skupiny.

Samotný název alba vychází ze jména smyšlené postavy Blurryface. Zpěvák Tyler Joseph si při živém vystoupení načerno barví ruce i krk a údajně mu to pomáhá vcítit se do této osoby. Desce samozřejmě vévodí singl Stressed Out, který už v našich hlavách zněl tolikrát, že známe nazpaměť i text. Ovšem i zbytek alba rozhodně stojí za poslech.

Blurryface je formováno charakteristickým reggae stylem, který tvoří specifický Tylerův rap a rytmická obratnost bubeníka Joshe. Raggae/jungle/dubstep skladba Lane Boy nás varuje před dokonalostí. Pokud najdeme dokonalou osobu nebo píseň, nemáme jí v žádném případě věřit. Najdeme zde i pomalejší Fairy Local, Hometown či závěrečnou Goner.

Nejvíc ovšem na mě zapůsobila pecka Ride. Hlavně po zhlédnutí záznamu z živého vystoupení. Neskutečné, co zvládnou na velkém pódiu před tísici lidmi pouze dva hudebníci.

Pokud máte zájem slyšet „Dvacetjedna pilotů“ v ČR, tak se chystejte do pražské Tipsport Areny. Termín jejich zastávky v Praze v rámci turné Emøtiønal Røadshøw je 4. listopadu 2016. V České republice se tak objeví letos už podruhé. Lístky rychle mizí, takže bych neváhal s nákupem a přihlásil se na událost na FB zde.
HODNOCENÍ: 85%
ČTĚTE DÁL: