Tip The Sugarhill Gang @ Rock café

Vidět dnes legendy na vlastní oči prakticky není možné. Proč? Jednoduchá odpověď - většina z nich už není mezi námi. Všechno zásadní už vzniklo a ostatní jsou pouze lepší nebo horší kopie.

Krále popu Michaela Jacksona už nikdy neuvidíme, Jamese Browna, Beatles a mnoho dalších, kteří se zasadili o největší revoluce v hudbě a ovlivnili miliony dalších umělců prostě už nemáme šanci vidět při tom, co dělali nejlépe. Proto jsem nemohl uvěřit tomu, když jsem viděl promo na chystané vystoupení The Sugarhill Gang v pražském Rock café. Ano, je to tak, ta legendární skupina, která spustila lavinu hip hopu.

Ze zvláštního undergroundového žánru během noci rozšířila hip hop mezi masy a rozhejbala tehdejší diváky pořadu Soul train. Vystoupení bylo tehdy velmi zvláštně přijato, protože byla éra disca - éra smyčců, supr basových linek a skvělých vokálů černošských zpěváků (mimochodem doporučuji kouknout na Netflix serial The Get Down v produkci rappera Nase o sedmdesátých letech v Americe) a najednou se před diváky objevila skupina, která nezpívala, ale "rapovala".

Hit "Rappers Delight" je hymna, která zničila hitparády ve Spojených státech a odstartovala celosvětový zájem o hip hop. Dnes ji zná skoro každý nebo minimálně pozná sample songu "Another Bites the Dust" od kapely Queen.

The Sugarhill Gang je pro dnešního fanouška hip hopu možná příliš vzdálený od toho, co zná ze současné tvorby (například dnes už by si nikdo nedokázal představit rappera v kravatě a v saku), The Sugarhill Gang také nepatří mezi nejúspěšnější hip hopové skupiny, ale o to vůbec nejde. Jde o to, vidět legendy na vlastní oči, protože další šanci mít už asi nikdy nebudete. Show bude doufám perfektní, a to i přes to, že pánům je skoro šedesát.

Event hledejte zde a kdo nemá lístek určitě kupte. 15. května se potkáme v Rock café!
ČTĚTE DÁL: