Report The Birthday Massacre

30. března se uskutečnil tak dlouho, ale opravdu hodně dlouho, očekávaný narozeninový masakr. Odehráli ho kanadští The Birthday Massacre a hráli jako o život.

Byl to spíše komornější koncert, ale zato báječná horror show. Předkapela Phosgene Girls byla tématem trochu jinde, ale na poměry české scény, co se tohoto stylu týče, hráli slušně. Potom odbila desátá hodina a na plátně se rozsvítila červená, která předznamenala nástup krvavého králíka The Birthday Massacre. Koncert kapela zahájila písní „Red Stars“ a na to, že lidí nepřišlo zas tolik, dokázali hned ze začátku vytvořit skvělou atmosféru, nad kterou žasla i sama kapela.

Playlistu se nedalo co vytknout, dle mého názoru hráli vše, co měli zahrát a bylo by zbytečné jmenovat ty největší pecky, protože pak bych musela jmenovat celý playlist. Celé pódiové uskupení, tedy složení kapely, vypadalo tak roztomile a hororově zároveň, až to připomínalo nějaký počin od Tima Burtona. Vysoká černá stvoření nesoucí jména Rainbow, Falcore, Rhim, Owen a Nate Manor předváděla skvělou osobitou show. Velmi osobotý byl především klávesák Owen, který mě v roli jakési loutky nejednou rozesmál a samozřejmě temná Alenka, tedy zpěvačka Chibi, která nepřetržitě udržovala kontakt s publikem, rozdávala „hi5“ a dokonce objala strůjce našeho Creative Blocku!

Po celou dobu sálem proudila úžasná atmosféra a jak kapela, tak i fanoušci si to náramně užívali. Zkrátka The Birthday Massacre hráli opravdu jako o život. Famózní hororová show skončila písní „Kill the Lights“ a následovaly ještě tři další přídavky. Celá tato báječná událost má jen jeden jediný kaz, a tím je pivo v Lucerně, ale o tom už se raději dál rozepisovat nebudu. Na závěr musím říct, že to byl jeden z nejlepších koncertů, co jsem měla tu čest zhlédnout a doufejme, že The Birthday Massacre přijedou co nejdříve znovu a že to bude dřív než za šest let.
ČTĚTE DÁL: