Report Starcon

Narvěte tři stovky geeků do jedné budovy a zamkněte. Výsledkem vám bude koncentrovaná nálož popkultury a bizarností. I to byl letošní Starcon.

,,Live long and prosper!", zahlásí na nás týpek v uniformě s logem Enterprise na hrudníku a špičatýma ušima, tolik typickými pro Vulkánce, zatímco se blížíme k místu, kde strávíme nezapomenutelný víkend.

28.- 30. března měli všichni fanoušci popkultury možnost nahodit kostýmy svých hrdinů a navštívit čtvrtý ročník festivalu Starcon. V průběhu víkendu se tak mohli nadšenci do geekovin zúčastnit spousty zajímavých přednášek, workshopů, divadel a promítání originálních fanouškovských snímků, které v mnoha případech dosahují až oscarových kvalit. Jak už napovídá název, program se točil především kolem tématiky velké Star trojky – Star Trek, Star Wars a Star Gate.

Z programových bodů stojí za zmínku např. přednáška o sexualitě ve Star Treku – což není třeba více rozvíjet. Dále pak Rakve na nožičkách – přednáška zabývající se konstrukčními nedostatky dopravních prostředků ve světě Star Wars. A v neposlední řadě by byl hřích nezmínit workshop Večer s kytarou, kde si scifisté uspořádali táborák bez ohníčku a neúnavně pěli písně z vlastní tematické tvorby. Širší publikum se mohlo zdržovat v seriálové linii zabývající se nejen klasickými britskými sitkomy. Celá akce pak byla završena nedělním pochodem Prahou.

Vedle programu je dalším lákadlem především pestrá společnost výrazných a nevšedních osobností, díky nimž stojí na conu zůstat i přes noc. Máte tak jedinečnou možnost zažít věci, o kterých jste slyšeli, ale báli jste se zeptat.

Starcon bezesporu přináší svěží vítr na českou conovou scénu a doufáme, že se ještě rozroste. Organizátorům patří velký dík a my se těšíme na další ročník. Vyvrcholením sobotního programu byla divadelní inscenace autorské hry Někdo to rád logické. Jako bonus tedy přikládáme k članku trailer na tento teatrální opus.

FOTO: Fanda Randa
ČTĚTE DÁL: