Tip Party of M´s 2016 - Supercrooo & Iscream Boyz

Sotva začal nový rok a hned se můžeme těšit na jeden z největších hudebních zážitků tohoto roku.

Na začátku devadesátých let, kdy se začal hip hop rozšiřovat po českých klubech, existovalo jen několik skupin, které stály za zmínku jako například Peneři stýčka homeboye nebo Chaozz. Relativně dlouho se na české scéně nic zásadního nedělo. Hudební produkce, texty i samotné vystupování hip hopových kapel bylo dost podobné a trochu zavánělo nudou.

První pořádná revoluce vypukla v roce 2004 díky desce Supercrooo - Toxic funk. Toxic funk bořil snad úplně všechny konvence. Od absolutně perfektního ojedinělého zvuku, po absurdní, sprosté texty, vtipné hlášky, slovní obraty, kterými se vysmívali české hip hopové scéně. Bylo to něco nového, jiného a neuvěřitelně zábavného. Po vydání Toxic funk se samozřejmě projevil neuvěřitelný odpor a nepochopení ze strany fanoušků, ale netrvalo dlouho a Supercrooo vyprodávali kluby.

Iscream boyz je bezesporu druhou revolucí, jež má základ ve sporu tehdejšího redaktora časopisu Street Jakuba Smeka Janečka s rapperem Ideou. Smek se spojil s hudebním producentem Shadow dropem, který s grime produkcí měl zkušenosti a všem ukázali, o čem grime doopravdy je a že grime není to samé jako hip hop. Od té doby popularita Iscream boyz raketově stoupla - po právu.

22.1. v pražském klubu Roxy se tyto dvě nejprogresivnější skupiny setkají a už teď je úplně jasný, že to bude neuvěřitelná energie a supr mejdan. Kupuj lístky, protože dlouho nebudou a je dost možný, že je to naposled, kdy uvidíš Supercrooo a Iscream boyz na jednom pódiu. FB event hledej zde.
ČTĚTE DÁL: