Tip Nouvelle Prague @ Staropramen Smíchov

Po loňském roce, kdy showcasový festival Nouvelle Prague debutoval na výbornou, si jeho organizátoři připravili naplněný program pro na letošní ročník. Zahraniční kapely, diskuze i osvědčená česká jména.

Showcasové festivaly se pořádají po celém světě, do Čech tento typ festivalu loni zavítal poprvé. Jeho cílem je představit nadějné kapely zahraničním promotérům a lidem z branže, a tím jim otevřít dveře k vystupování na festivalech nebo jiným způsobem nakopnout jejich kariéru.

Kromě koncertů ovšem Nouvelle Prague slibuje i diskuze a konference za účasti jak českých promotérů, tak i zahraničních hostů. Dozvíte se, jak se bookují kapely, k čemu je kapelám dobrý label nebo poznáte ty, co stojí za pořádáním vašeho oblíbeného festivalu.

Letošními hudebními objevy budou belgičtí Balthazar, kteří se svou oblibou českých pódií netají a české publikum vyzkouší již po několikáté. Z daleké Austrálie k nám přiskáčou i Calling Our Cars nebo Ball Park Music, poznáte i izraelskou elektroniku Skyroads nebo jihoafrické The Plastics. Z tradičnějších zemí, alespoň podle počtu kapel vystupujících u nás, se představí Kanada hned se dvěma zástupci – The Visit a Slow Down Molasses a Velká Británie s miláčky českých festivalů The Feud.

Za českou stranu vystoupí Zrní se svou novou deskou Následuj kojota, kterou na místě i pokřtí. Dále se těšte na Please the Trees, Vložte kočku, na Kittchena a také na Nylon Jail.

Pokud vám to zní jako nebe, sežeňte si lístky na 7. i 8. listopadu, kdy se Nouvelle Prague uskuteční v areálu pivovaru Staropramen na Smíchově. Více info na fb.
ČTĚTE DÁL: