Tip Nouvelle Prague 2016

Nouvelle Prague netvoří jen hudební konference a diskuzní panely, o nichž jsme psali minule, ale stejně velkou část tvoří také mezinárodní showcase festival, na kterém je možnost vidět mladé a neokoukané interprety z celého světa.

Jen pro zopakování, místem konání je budova Staropramenu na Smíchově a vše se bude odehrávat 4. a 5. listopadu. Vstupenky se prodávají za 200,- na oba večery, případně 115,- na každý den zvlášť, takže není o čem mluvit. Pro začátek si můžete pustit klipy některých z headlinerů a pak už jen stačí najít v kapse dvě stovky a připravit se na pohodový hudební víkend.
Come with Me Now je ta písnička, kterou si začnete broukat s prvními tóny, ale nemůžete si vybavit, odkud ji znáte. KONGOS s jihoafrickými kořeny ovšem nabízí mnohem víc než jen tuhle jednu pecku a jejich vyprodané koncerty ve Spojených státech značí pořádnou show.
Aldous Harding je novozálandská zpěvačka, která některé ze svých skladeb popisuje jako "gotické pohádky", ale zároveň je v její hudbě cítit velký vliv folku.
Noah Slee - původem Novozélanďan žijící v Berlíně. A víme že Berlín je místem jak stvořeným pro experimentální hudbu a prozkoumávání nezmapovaných hudebních teritorií, což je ten směr, kterým se Noah Slee vydává.
Parta punkových klaunů si založila hudební cirkus, ve kterém kombinuje balkánskou dechovku, diskotékový beat, laciný pop a špinavý house. O správnou zábavu jako na Balkáně se postarají Circus Problem.
JPNSGRLS, kteří si nechají říkat Japanese Girls, jsou kanadská garage-popová čtveřice, která v je v současnosti na turné společně s Fizy Blood, kteří se na Nouvelle Prague ukážou také.
ČTĚTE DÁL: