Tip Nèro Scartch @ Palác Akropolis

První sólové album klávesisty známé kapely Mydy Rabycad konečně spatřilo světlo světa. Album nese název Piece Of My Life a odhaluje temnější stránku jeho duše. Silné a energické album představí na křtu v Paláci Akropolis 23. února.

Nèro Scartch je multi-instrumentální one man projekt nadějného, teprve 20letého Jakuba Svobody. Na svém debutu dokazuje, jak vysoce rozmanitá dokáže jeho tvorba být. Oproti swingovému projektu Mydy Rabycad, je toto album depresivnější a nečekaně také hodně instrumentální.

Jak sám Nèro říká: „To co dělám, se nedá jen tak shrnout.“ A je to pravda. Album je tvořeno pomalejšími songy připomínajícími Depeche Mode (Ghost), ale také živými a energickými, jako je například Saint s tvrdou basovou linkou a metalovou kytarou. U tracku Falling Star můžeme naopak slyšet inspiraci v synth rockovém projektu Trenta Reznora - Nine Inch Nails.

Cílem je vzbudit v posluchači emoce a podpořit tvorbu vlastních vizuálních představ. Tato hudební rozmanitost otevírá Nerovi dveře do světa. A s tím, jak se nebojí experimentovat, dokazuje jen to, že o něm ještě hodně uslyšíme.

Křest Piece Of My Life bude probíhat v úterý 23.2. v pražském Paláci Akropolis. Zde vystoupí za pomoci své kapely tvořené Janem Matějkou (Break the Rules), Janem Drábkem (Mydy Rabycad) a Sven Vikingsonem (Navostro). Koncert bude doprovázet i vizuální zážitek v podobě projekce a světelné show. Doufejme, že v rámci projekce Nèro představí i svůj nový klip, který čerstvě natočil v prostorách Cafe Royal.

Na podiu by rád Nèro viděl i všechny, kdo na albu pracovali. „CD pokřtí producent alba Tomáš Konůpka (Android Asteroid), ale na pódiu se doufám sejdou i Risto Sokolovski (mix), Yarda Helešic (koproducent), Pavel Fuksa (grafika) a snad i ostatní významní hosté, kteří přispěli ke vzniku." Projekt Nèro Scartch doprovodí na podiu ještě indie-brit-rocková kapela I Love You Honey Bunny. Ta má za sebou už koncerty například v Roxy a na festivalu Rock for people.
ČTĚTE DÁL: