Report Lindsey Stirling @ Žluté lázně

Lindsey Stirling dostála veškerým očekáváním a po necelém roce si opět podmanila české fanoušky zábavnou a místy i poučnou show.

Houslovou kouzelnici už Praha netrpělivě očekávala. Hodinu před otevřením areálu Žlutých Lázní se podél silnice táhla dlouhá fronta natěšených fanoušků a s ubíhajícím časem postupně narůstala. Přestože to u vchodu „odcejpalo“ bez zbytečných průtahů, masa lidí se k pódiu trousila pomalu. DJ, který měl za úkol zabavit čekající dav, si uvědomoval svou nezáviděníhodnou situaci, to ovšem nijak neomlouvalo jeho amatérský projev. Dvě hodiny poslechu písniček pokroucených do jediného rytmu s občasně vloženým elektronickým efektem ustál bez nevrlé poznámky málokdo a opravdu upřímného potlesku se umělec dočkal teprve s koncem svého setu.

Po krátké proluce se pódium zahalilo v kouři a vzrušený jekot v tisícihlavém davu konečně ohlásil příchod hvězdy večera. Lindsey polechtala struny houslí a s úsměvem skočila vstříc svým fanouškům. Poté, co si zatrsala se zombie crue, pozdravila publikum poločeským: „Ahoj Prague!“ za což se jí dostalo nadšeného ocenění.

Rozpaky ve volbě, kterou skupinu svých „gamer fans“ potěšit, vyřešila mashupem od Assassin’s Creed, Dragon Age, Skyrim, League of Legends, Zelda až po Halo. Dle vlastních slov nechtěla, aby se nadšenci, kteří dorazili v barvách svých favoritů, cítili jako na špatné párty. To v žádném případě nehrozilo, neboť k její párty se ochotně přidávali i vodáci, plující tou dobou kolem po Vltavě.

Před hitem Crystallize se na obřích obrazovkách na pódiu promítl krátký snímek o reakci vody na negativní či pozitivní slova a porovnání takového účinku na člověka, jehož závěrem bylo prosté sdělení: sami tvoříme své okolí a svou vlastní náladu, buďme na sebe tedy příjemnější. Takže „peace“ lidi, je to jasné?

Jednoznačně nejoblíbenější píseň je Roundtabel Rival, minimálně mezi přítomnými posluchači, kteří během bitvy Lindseyiných houslí a Gaviho keytar odhodili veškeré zábrany a bezhlavě poskakovali do rytmu. Toto řádění zhodnotila ohromená Lindsey slovy, že jsme v Česku naprosto šílení, „v tom nejlepším možném významu.“

Po nesmlouvavě vyžádaném přídavku, během kterého zazněl i Fantom Opery, se rudovlasá virtuoska rozloučila s příslibem, že tu rozhodně není naposledy – užít si audiovizuálně libou show tak budou mít i ti, na které se letos nedostalo. Možná se dokonce předvede na jevišti rozměrů hodných jejího vystoupení – malá stage Žlutých lázní totiž talentu Stirling nemohla stačit.
ČTĚTE DÁL: