Report Lindsey Stirling @ Incheba Arena Holešovice

Magie v hudbě, kostýmy všech typů a energie ztělesněná v tanci. Tak by se dalo shrnout pondělní vystoupení hvězdné houslistky Lindsey Stirling.

Bylo 20. října 2014, přívětivý pondělní večer a fronta z holešovické Incheba Areny se táhla až k tramvajové zastávce. Davy lidí téměř všech věků netrpělivě přešlapovaly na chodníku. Na hudební vystoupení Lindsey Stirling se ale vyplatilo počkat. Tak tedy popíjím pivo z kelímku a trpělivě čekám.

Oficiální začátek akce byl sice už od 19:00, nicméně já se dovnitř dostávám o něco později. O předskok Lindsey a zvkuovou kulisu se starají doprovodní DJs, předvádějící své dubstepové/electro umění. Nehrají špatně, komunikují s davem a snaží se ho správně naladit, ale sami dobře vědí, proč tu dnes všichni jsme.

Lindsey se za bouřlivého potlesku objevuje na stagi nedlouho po deváté hodině večerní. Své vystoupení otevírá stínovou hrou na housle ve stylu hitu Shadows. Krátce poté už se ale vítá s diváky. Na každou skladbu obléká jiný kostým, neúnavně tancuje po pódiu, sama sobě hudebním doprovodem za zvuku dubstepu. Odstrkuji lidi, abych měl z balkonu lepší výhled. Ten zvuk houslí člověka skutečně unáší.

Chvíle mezi jednotlivými skladbami většinou vyplňují videoprojekce, mimo jiné i jedna dokumentární z Lindsených raných hudebních začátků. "Kdo mohl tušit, že z toho káčátka vyroste tak krásná a nadaná labuť?" usmál jsem se sám pro sebe.

Líbí se mi různorodost tempa hudby — pomalejší skladby prokládají rychlejší, nostalgičtější zas ty veselejší. Lindsey se nebojí ukázat se publiku jak v cosplayových kostýmech, tak i v rozjuchaných sexy šatech, všechny velice tematicky zvolené. Její vystoupení často doplňují zkušení tanečníci z jejího týmu. Na závěr vystoupení a pro přídavek publiku zazněly i hity jako Radioactive.

Odcházím z koncertu kolem půl jedenácté, příjemně naladěn i uvolněn. Dokonce tak příjemně že mi ani nevadí cesta domů narvanou tramvají a metrem.
ČTĚTE DÁL: