Rozhovor Is Tropical

První zastávka britských oblíbenců tanečních parketů Is Tropical se blíží. Zastaví se v pražské MeetFactory už 1. července a k této příležitosti jsme vyzpovídali Simona, který má spoustu zábavných historek z celého světa.

Jaké britské město v současnosti vede hudební scénu v Anglii?

Řekl bych, že Londýn. Většina kapel pochází z jiných měst, ale stejně skončí v tom hlavním. Je tu dobrá komunita, všichni se spolu opíjejí, nezáleží na žánrech. Veškerý hudební průmysl je soustředěn sem a je tu dobré letecké spojení se světem.

Two Door Cinema Club a mnoho dalších dělali remixy vašich tracků. Který z nich je ale váš oblíbený?

Kiwi and Ashworth udělali úžasné remixy našich písní, ale můj oblíbený je od Weekend Wolves. Ani jsme jim nedali základy a oni z ničeho nic vypustili skvělou verzi.

Pracujete na nových skladbách?_Pracujete na nových skladbách?

Právě nahráváme třetí album. Opět s Lukem Smithem, který dělal I’m Leaving, ovšem tentokrát nahráváme na pěti kontinentech. Být ve studiu dokáže být intenzivní, temné, nízké i peklo.. My jsme to s touto deskou chtěli změnit na parky, stanice metra, střechy a nápodobně. Už jsme byli v New Yorku v Brooklynu, na jihu Španělska a v Londýně. Dále plánujeme nahrát nějaké tracky v Jižní Africe, Jižní Koreji a v Mexiku.

Jste spolu pět let. Je tu ale něco, co vás dokáže na stagi stále překvapit?

Ve skutečnosti nyní máme novou členku – Kirstie Fleck, Garyho přítelkyni, která zpívá na Dancing Anymore. Byla s námi na cestách od prvního dne, takže dává perfektní smysl, že bude zpívat, když stejně pije naše zásoby.
Co očekáváte od českého publika?

Tenhle koncert jsme si hrozně chtěli zahrát, protože jsme nikdy nehráli ve Východním bloku. Nemám ponětí, k čemu jsme se upsali...

Loni jste hráli v Mongolsku, můžete nám o tom něco říct?

To byla skvělá zkušenost. Nedávno jsme si uvědomili, že z hudby nevyděláváme, takže můžeme stejně dobře cestovat a bavit se. V Číně jsme potkali Američana, který měl spojení s Mongolskem, tak jsme tam prostě jeli. To vedlo ke hraní na mnoha bláznivých místech, jako je Ghana nebo Jakarta.

Ovlivnila vás nějakým způsobem takto odlišná kultura?

Žijeme pro ní.

A jaké je asijské publikum?

Jsou velmi rozdílní. Japonci jsou velmi slušní a Mongolci rádi tancují.

Kde myslíš, že byste byli, kdybyste se neupsali Kitsuné?

Nemám páru. Byli skvělí, že nám otevřeli svět, protože mnoho britských vydavatelství se zaměřuje jen na Anglii. Zatímco my v prvních měsících hráli v Tokiu a vydávali nás mezinárodně.

Mnoho skvělých kapel a umělců je pod Kitsuné, až mám dojem, že nedělají chyby při výběru kapel. Jak funguje jejich výběr?

Magická mysl Gildase! 

Kterou z kapel, spřízněných právě s Kitsuné, bys nám doporučil?

Citizens právě pracují na novém albu, to jsou skvělý chlapi s úžasným smyslem pro melodii. Beataucue neustále vydávají nové singly, doufejme že s nimi budeme moci v budoucnu spolupracovat.
ČTĚTE DÁL: