Tip Febiofest 2016

Filmoví fanoušci mají v poslední době hodně napilno. Jen co skončil festival dokumentárních filmů Jeden svět, hned tu je další přehlídka zahraničních filmů. CineStar na Andělu se až do 25.3. stává centrem Febiofestu.

Mezinárodní filmový festival Praha – FEBIOFEST byl založen v roce 1993 nezávislou filmovou a televizní společností FEBIO. Začínal jako akce pořádaná téměř bez peněz, ale během let se proměnil ve velký filmový festival a letos se koná jeho již 23. ročník.

Během festivalového týdne si budete moci vybrat ze 400 filmových projekcí, mezi nimiž jsou i filmy oceňované na prestižních filmových festivalech z celého světa, stejně tak jako oskaroví adepti. Součástí festivalu je i hudební doprovodný program Febiofest Music Fest, který se koná od 18. do 24. března v prostorách garáží kina CineStar Praha – Anděl.

Tipy na filmy:

Ženy na pokraji nervového zhroucení - téměř třicet let starý film Pedra Almodóvara; bizár, ale trochu menší, než by se možná od Almodóvara čekalo.

Já, Olga Hepnarová - psychologický obraz dívky, která 10. července 1973 záměrně přejela nákladním autem skupinu lidí, které vlastními slovy „odsoudila k smrti”, a o dva roky později byla jako poslední žena v Československu popravena.

Mustang - dívčí dospívání tváří v tvář tradiční muslimské společnosti.
ČTĚTE DÁL: