Minireport Electro Swing Fever

Podívejte se na náš krátký report z Electro Swing Fever, kde kapela Mydy Rabycad pokřtila svou desku. Také si pod videem můžete přečíst i report. Video pro atmosféru, text pro přesnost!

Bývalý prvorepublikový biograf se v sobotu 19.října proměnil v tančírnu z třicátých let. Roxy ovládl electroswing a návštěvníci měli možnost provětrat šatníky svých pradědečků a prababiček.

Dveře do kabaretu se otevřely kolem desáté hodiny a hned u kasy nás těšil libými tóny elegantní houslista, zřejmě součást doprovodného programu. V sále pak promítali krátké dobové filmy a grotesky, to celý doprovázel jak jinak než electroswing. Mezitím se sál naplnil dobovými outfity a bylo se fakt na co koukat. Rozverný šaty třicátkových společnic, půvabný sukýnky, hodně kšand a hlavně motýlky. Motýlky jsou cool. Zaplnily se bary i parket. A fanoušci swingu měli možnost skočit si pár swingových kroků pod taktovkou lektora z taneční školy. Skvělá atmosféra.

Kolem půlnoci však nadešel čas hlavní události, a to křtu debutové desky Mydy Rabycad. První electroswingová kapela u nás vypustila na svět své, jak říkají, Bejby´s názvem Let Your Body Move, které bylo k dostání přímo na akci. Vhodnější název snad vybrat nemohli. Hned na začátek zahrají chytlavou Blind. Pár písniček poté se parket dostává do extáze. Všichni tančí a zbožně sledují tuhle mladou partu v cirkusových kostýmech. Na akci s nimi vystupovalo i pár hostujících muzikantů, například Tomáš Konůpka z Navigators, který je doprovázel na bicí. V momentě křtu máte šanci na klidnější dýchání a odpočinek, vzápětí však zapomenete, že máte dýchat, protože playlist graduje a skvělá atmosféra taky. 

Na akci nechyběl ani zahraniční host. Bylo jím DJ-ské duo Electro-swing Malta, které tu zároveň mělo premiéru. Electroswingoví pionýři zahráli společně se slovenskými DJs Swing Thing a Papa Django aka Malalata Soundsystem. Na saxík je mimojiné doprovázel Mikuláš Pejcha z Mydy Rabycad. Smrtící kombinace pro vaše nohy. Ale především navodili neskutečně silnou party atmosféru. Slíbili nám to nejlepší z československé electroswingové scény a to taky splnili.
ČTĚTE DÁL: