Report Co je to ten Nouvelle Prague?

Showcasový festival Nouvelle Prague u nás nemá konkurenta, přesto se ještě mnoha lidem nedostal pod kůži. Co ale může být lepšího, než strávit dva dny dávno po festivalové sezóně na festivalu ukrytém v pivovaru? Abychom vás přesvedčili o tom, že to za to stojí, zeptali jsme se organizátorů, zaměstnanců i návštěvníků na dojmy a zážitky, abyste se příště nebáli přijít taky.
Michal Rejzek - pořadatel

Jak se Nouvelle Prague organizačně změnil oproti loňskému roku?

Na rozdíl od minulých ročníků jsme program rozšířili o workshopy a mentoring session, tzn. že lidé tady mohou nejen poslouchat, ale navíc i se dozvědět, jak třeba vydělat peníze na Youtube nebo jak navazovat kontakty s agenty. Toto rozšíření programu vzešlo z požadavků lidí, kteří si praktické workshopy říkali.
Kdo všechno má o přednášky a workshopy zájem? Zvyšuje se?

Ano, zájem se zvyšuje. Majoritou tady jsou lidé, kteří si pas koupili. Pro ně je to investice do jejich dalšího vzdělávání, mají možnost networkingu a rozvoje další kariéry. Je to velice dobrá investice. Pak je tady hrstka akreditovaných novinářů, ale těch je opravdu málo.
Radka, Kristína, Annie - Info Point

Co je náplní vaší práce?

Radka: Děláme takový back-up produkci a večer předáme ceny. Nepodílíme se na přípravě programu jako takového, ale připravujeme seznamy, nebo třeba akreditační balíčky.

Annie: Annie: Když má někdo nějaký problém, tak se obrací na nás, sloužíme jako takový infopoint. Zároveň, když se někdo nudí, tak ho rozveselujeme.
Stalo se vám tady něco bláznivýho?

Annie: No to je dobře, že se ptáte! Včera se tady partička delegátů vsadila, kdo z nich se co nejrychleji dokáže obléknout co možná nejpodobněji místním hosteskám Jack Daniels v minišatičkách. Sázku vyhrál pan Franklyn, který naběhl do Jack Daniels stánku, vzal si tam reklamní tričko, ze kterého si udělal minišatičky, a to je všechno, co na sobě měl. Jakože úplně všechno. Jo a ještě kozačky. A pak tady běhal a radoval se a zvedal ruce do vzduchu a šatičky se vyhrnovaly nahoru...
Petr s maminkou - návštěvníci

Chodíte na koncerty často? Jakou hudbu máte rádi?

Maminka: Jedině se synem, když jsem tady. On mi zavolá, já přijedu a jdeme. Mám ráda všechny druhy hudby, klidně i ten rock, ten taky snesu, já se při něm tak nějak rozproudim. Akorát teda moc nemusim dechovku. Neni to špatna muzika, ale to už je pro takový ty jó seniory. Pak mám ráda jazz, ovšem ten starej!

Syn: Já pracuju už několik let v info stánku na Rock for People, tak možná příští rok bych tě mohl vzít třeba na jeden den i tam, co?
ČTĚTE DÁL: