Žebříček Best of 2015: Klipy

Rok 2015 byl pro hudbu bohatý a videoklipů bylo jako nasypáno. Vybrali jsme patnáct významných, zajímavých nebo potěšujících, které stojí za opětovné zhlédnutí.Tove Lo - Habits (Stay High)

Zmrzlinové kyblíky jsou pro patnáctiletá zlomená srdéčka - "Stay High"!


Sia - Elastic Heart

Je tomu pomalu rok, co Sia vypustila singl Elastic Heart a jeho videoklip vyvolal bouři debat. Umělecky dokonale ztvárněné vnitřní soupeření v hlavě je tak jedním z nejprovařenějších klipů s bezmála půl miliardou zhlédnutí na internetu.


Soak - Reckless Behaviour

Přátelství z psychiatrické léčebny bývá nejsilnější obzvlášť ve chvíli, máte-li něco společného. Plus rebelující stařenky také nikdy nezklamou.


Dead Sara - Something Good

Trocha "old school" nenucené rebelantské pohody neuškodí, Dead Sara jsou na takovou specialisté.


Three Days Grace - Human Race

S novým zpěvákem Mattem Walstem a novou deskou se Three Days Grace vrací mezi své fanoušky. Human Race je pilotním singlem alba Human, našlapaného jedním hitem za druhým. Žádné drastické změny žánru se nekonaly, konečně Matt je podepsán i pod starými šlágry těchto Kanaďanů (Operate, Let You Down, Scared).


Tomáš Klus - Přeju Ti

Nejenže Tomášovi přebrali design alba, dokonce mu vzali i nápad našlapat do klipu známé tváře společenské scény spolu s prostým lidem. Jeho písničkářský um mu ale neuloupili.


Adele - Hello

Britská královna (ta hudební) nesmí v našem žebříčku chybět, už nám volala z druhé strany, prý snad tisíckrát, než jsme to vzali.


Sia - Big Girls Cry

Jakoby nestačilo, co s vámi dělá song samotný, australská tajemnice nakope žaludky ještě i videoklipem.


Melanie Martinez - Sippy Cup

Znepokojující svět dospělých v iluzi domečku pro panenky a matička, jež by svou péčí až vraždila. Celá Melanie.


of Montreal - Bassem Sabry

Takhle milé děti dopadnete, když budete papat prášky, které nejsou na předpis ani volně prodejné.


St. Vincent - Digital Witness

Starší ročníky si budou v tomto videu připadat "sentimentálně" doma. Stísněnost a přísná strohost zavedeného pořádku prezentuje podstatu písně do puntíku přesně.


Grimes - Flesh without Blood/Life in the Vivid Dream

Většina videoklipů z dílny této éterické bytosti je pamětihodná, v málokterém však pojídá syrovou zvěř (pravděpodobně zvěř) na okraji útesu.


Coldplay - Adventure of a Lifetime

Co natočit po Avatarovi? Zpívající opičky! Každý má přece rád hudbu a opičky to dokázaly už Bloodhound Gang před patnácti lety.


Carly Rae Jepsen - I Really Like You

Ve chvíli, kdy se Tom svěří se svým tajemstvím, už nikomu nepřijde jeho fistulka nepatřičná.


Lykke Li - Never Gonna Love Again

Rok plný neveselých událostí si zaslouží příhodně depresivní soundtrack. Never Gonna Love Again je vystihující a správně tragickou volbou.
ČTĚTE DÁL: