Report Awolnation @ Lucerna Music Bar

Do Prahy se ve středu přihnala elektro-rocková bouře z Kalifornie v podobě Awolnation. Energická skupina přilákala davy fanoušků nejedné věkové kategorie a naplnila k prasknutí Lucerna Music Bar.

Předskokanem této americké čtveřice byla česká kapela Evelynne. Toto pětičlenné uskupení fanoušky dokázalo rozproudit i přesto, že se jejich repertoár skládá z tvrdších písní než jaké publikum na koncert přilákaly. Během jejich půlhodinky se však dostalo i na více elektronické skladby. V těch se objevily rytmy, které s pomocí hlavního zpěváka rozskákaly dav. Chvílemi to vypadalo, že ze stroboskopických efektů už musí někdo mít epileptický záchvat, ale nakonec se jen třepotaly ruce ve vzduchu, když k tomu zpěvák vyzval. 

Pak se rozhostilo na nějaký čas netrpělivé ticho. Po nezbytných přípravách se všichni dočkali. Nekonečný řev, nadšené pískání a ruce fanynek v prvních řadách. To vše se odehrálo během jejich nástupu. Awolnation byli na scéně a rozpálili to se vší parádou. 

Všichni členové kapely si atmosféru užívali a i fanoušci si přišli na svoje. Na každý zpěvákův podnět všichni ochotně zdvihali ruce a mávali jimi v rytmu hrajících skladeb. Při Burn It Down dokonce frontman svým americkým přízvukem vyzval všechny přítomné, aby podřepli. Při refrénu pak všichni vstali a začli skákat. 

Při úvodních tónech skladby Sail frontman Aaron Bruno vyrazil všem přítomným dech, jak o pár vteřin dříve slíbil. Klip k písni, ve kterém dovádějí dvě mokré dívky, má více než 116 milionů zhlédnutí. Velká část publika proto vytáhla své mobilní telefony, aby si mohli tuhle pecku natočit. Zpěvák chvílemi přestal zpívat a publikum za něj doplňovalo celé věty. Vypadalo to, že sám Aaron je českými fanoušky nadšený a tak nechával více prostoru davovému zpěvu. 

Šílenství vyvrcholilo při zavěrečné více než desetiminutové písni Knights of Shame. Během té se objevil fanoušek na pódiu, avšak byl včas zastaven pořadateli. Poté si Aaron dokonce nechal zhasnout všechna světla v klubu a řekl, ať všichni vytáhnou zapalovače. Místo zapalovačů se však objevily displaye mobilních telefonů, které rozsvítily prostor jakoby ani nebylo zhasnuto. I tak se vytvořila magická atmosféra a právě do ní začal zpívat sám Aaron za doprovodu vlastní kytary. Na závěr se fanoušci dočkali pěkného sóla na bicí.

Atmosféra koncertu byla přímo elektrizující. Awolnation si ji evidentně užívali a výborně komunikovali s publikem, které skvěle reagovalo na veškeré podněty. Můžeme se tak pouze těšit až se znovu u nás objeví. Doufejme, že již s novým albem.

Foto: Andrea Geletová 
ČTĚTE DÁL: