Report Árstíðir @ Lucerna Music Bar

Nedělní večery nejsou dělané pro návštěvu punkového koncertu, ze kterého se vzpamatováváte další dva dny. Nedělní večery jsou naopak jak stvořené pro koncert islandských Arstidír.

Hudba Arstidír je založena především na vokálech, které doplňují smyčce, kytary a klavír. Šestice hlasů dává základ teskným melodiím, typickým pro hudbu severského solitéra, které jsou však mnohem více melancholické a romantické než depresivní, jak by se mohlo na první poslech zdát. A fakt, že většinu písní mají v jejich rodném jazyce, vůbec nevadí. Stačí se jen zaposlouchat a nechat se unášet houpavými melodiemi.

Během pěti let působení Árstídir vydali dvě plnohodnotná alba a vyprodali koncertní sály po celé Evropě. Díky směsici klasiky a popu je jejich hudba často označována jako komorní pop. A 27. dubna zavítali do pražského Lucerna music Baru, z kterého vám přinášíme kratičký report.

Árstíðir předčili má očekávání, která už tak byla dost vysoká. Na albech zní jejich hlasy a nástroje tak jednotně, až by člověk řekl, že na živo se musí objevit nějaká chyba. Ale ono ne. A ač jich bylo o jednoho méně, nebylo to vůbec znát. Lucerna Music Bar byl příjemně zaplněn, spíš míň, než víc, což ovšem atmosféře vůbec neubralo, naopak. Kromě starších písniček z minulých alb zazněly i nové kousky, takže se rozhodně můžeme těšit na další desku. A hlavně doufáme, že jim jejich zalíbení v České republice vydrží a objeví se tady dřív, než za rok. 

Foto: Tereza Rzymanová
ČTĚTE DÁL: