Recenze Andy Black - The Shadow Side

Hlas jako zvon, oči štěněte a v žilách mu koluje talent. Andy Biersack ovládá svou základnu fanoušků coby frontman kapely Black Veil Brides. Ta už však jeho rozsah nestíhá, a proto představuje projekt Andy Black.

Sotva to lze nazvat bokovkou, mnohem spíš je pro něj Andy Black druhým dítětem. Zatímco Black Veil Brides drtí struny punk-rockem a glam-metalem, Black dává průchod temnější stránce Biersacka. Dle jeho vlastních slov tak uplatňuje zálibu v osmdesátkových klasikách a nutno uznat, vrací nám z nich to nejlepší oprášené, s čerstvou polevou.

The Shadow Side je životním soundtrackem, k němuž se přihlásí nesporně každý underdog. Nejde o žádné plytké naříkání, žádný bezhlesý popík. V prvním singlu We Don’t Have To Dance vystihuje povahu celého projektu a směru, jakým se Black ubírá. Prosté, takřka anglicky suché, konstatování: stojí to za starou belu, a přestože tomu nerozumí každý, my ostatní víme a o tom to je.

Biersack míchá melodie splývající s textem v dokonalé souhře, k čemuž značnou mírou dopomáhá svým neotřelým a nevtíravě poslouchatelným hlasem. Chcete se rozhýbat v pořádném rytmu, zaposlouchat se a naladit se na soukromou "emo" chvilku, nebo si naopak pozvednout morálku? Všechno teď máte na jedné desce. Drown Me Out, Homecoming King, Put The Gun Down jsou ráznou pěstí do stolu. Stay Alive, Beautiful Pain a Paint It Black pro změnu nakopnutím k lepším zítřkům. Citlivější duše zaplesají nad Love Was Made To Break, Break Your Halo a The Void. Díky udržení západky slaboduchosti a správné míry teatrálnosti si tak na své přijdou citliví fanoušci se zlámanými srdíčky stejně jako stoičtí posluchači chladnější než led.

Ať už jste textaři nebo "podupávači", The Shadow Side nekulhá ani v jednom. Nabízí třináct kousků oduševnělého poslechu, šance zalíbit se jsou tedy vysoké. Coby multi-umělec (představte si, Andy také kreslí) zvládá Biersack prezentovat svou hudbu i vizuálně. Všechny karty tedy hrají v jeho prospěch a rozhodně nehrozí, že by se vám po desátém omletí v rádiu omrzel. Nezbývá než zapojit sluchátka a užít si to.
HODNOCENÍ: 90%
ČTĚTE DÁL: